Detaylar

Kategori Genel
Yayıncı Kitabevi Yayınları
Liste Fiyatı 600.00
Format Kitap
Barkod 9786258055351
Yayın Tarihi 2023-05-20
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Osmanlı Çağı’nda Kafkasya ve Kafkasyalılar 1454-1829 Cilt 2;(Tarih-Toplumlar-Ekonomiler)
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 582
Kapak Karton
Kağıt Kitap Kağıdı
Boyut 165 X 235

Osmanlı Çağı’nda Kafkasya ve Kafkasyalılar 1454-1829 Cilt 2;(Tarih-Toplumlar-Ekonomiler)

30 yıldan fazla süren bir araştırma ve çalışmanın ürünü olan Osmanlı Çağında Kafkasya ve Kafkasyalılar 1454-1829 (Tarih, Toplumlar, Ekonomiler) isimli kitabımızın ikinci cildinde Kafkasya’daki Osmanlı eyâletleri, Osmanlı kaleleri, kalelerde görev yapan askerler ve kalelerin lojistiği, Osmanlı şehirleri ve şehir hayatı, Osmanlı topraklarından Kafkasya’ya yönelik deniz ve kervan ticareti, tacirler ve taşınan mallarla, ticaret yöntemleri ve gümrükler incelenmektedir. Osmanlılara tabi Gürcü devletleri ile Abhazya’nın siyasî, toplumsal ve iktisadî tarihi de detaylı olarak ortaya konulmaya çalışılmaktadır.
Kuzey Kafkasya halklarının toplumsal yapıları, köyleri, evleri, ev eşyaları ve silahları, tarım ve tarım yöntemleri, zanaat, ticaret ve ticaret yöntemleri, gündelik hayatları, yeme-içme ve giyecekleri, soylular, savaşçılar, din adamları, tüccar ve zanaatkârlar, köylüler ve köleler ele alınmaktadır.
Güney Kafkasya’daki Safevi eyaletleri, Azerbaycan ve Dağıstan’daki hanlıklar, Gürcü krallıklar, Ermeni meliklikler, kır ve şehir hayatı, Gürcü, Ermeni, Dağıstan halklarının dört yüzyıla yakın bir dönemde, toplumsal, iktisadî, dinî durumları, gündelik yaşayışları anlatılmaktadır.

Emeği Geçenler

Yazar   : Sadık Müfit Bilge

Satış Noktaları